Wykonujemy:
- karty informacyjne,
- raporty o oddziaływaniu na środowisko planowanych inwestycji,
- oceny porealizacyjne inwestycji,
- przeglądy ekologiczne istniejących obiektów,
- doradztwo i nadzór w zakresie ochrony środowiska w trakcie trwania inwestycji
- konsultacje społeczne.
Zgodnie z wymogami prawa, dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko wymagane jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (przedsięwzięcia te wskazane zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. Nr 213, poz. 1397)).
Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaje się przed uzyskaniem decyzji o których mowa w art. 72 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r., m.in. decyzji o pozwoleniu na budowę, decyzji o pozwoleniu na zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, koncesji na poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin, na wydobywanie kopalin ze złóż, pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych, decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i in., a także przed dokonaniem zgłoszenia budowy lub wykonania robót budowlanych oraz zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.
Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wszczyna się na wniosek, do którego m.in. należy dołączyć:
- dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziałujących na środowisko – raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko,
- dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziałujących na środowisko – kartę informacyjną przedsięwzięcia.
Obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia jest obligatoryjny dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, a dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, może lecz nie musi zostać nałożony w drodze postanowienia właściwego organu (po zasięgnięciu opinii organów ochrony środowiska i państwowej inspekcji sanitarnej).
Realizacja:
- Czas sporządzenia opracowania – z chwilą dostarczenia wszystkich niezbędnych materiałów i dokumentów ok. 1 – 2 tygodnie,
- Uzyskanie decyzji – ok. 3 miesiące, w przypadku konieczności przeprowadzenia OOŚ – ok. 6 m-cy,
- Koszt wykonania opracowania – uzgadniany indywidualnie ze zleceniodawcą.
Realizacja każdego zlecenia nadzorowana jest przez nasze Biuro od początku do końca, tj. od opracowania dokumentacji i złożenia jej w odpowiednim urzędzie, poprzez postępowanie administracyjne, aż do momentu uzyskania stosownych decyzji.